Ezt a cikket imádni fogod, ha szereted a versenyt és szeretnél választ kapni a sokunkat feszítő kérdésre: kép vagy videó 😉 És bár ez egy külföldi példa még 2021-ből, ezzel együtt igen tanulságos!
A videóknak mostanában nagy divatja van.
A TikTok átvette a hatalmat, a YouTube olyan nagy, mint eddig soha, az Instagram pedig kijelentette, hogy a fotóknak vége, a videók kora elkezdődött.
De meddig terjed a videó sikere?
„Hogyan készítsünk videókat?”- kérdezik sokan.
„Jobban teljesítenek a videós hirdetések, mint a képek?” – töprengenek. Nos, vegyük fel a laborköpenyünket, és derítsük ki.
Csatlakozz hozzánk a videólaborunkban, ahol azzal kísérletezünk, hogy hogyan lesz a legsikeresebb a Facebook-hirdetés. Vajon a videó egyszer és mindenkorra legyőzi a képeket? Bízzuk a tudományra, derítsük ki.
Az elmélet:
A videohirdetések felülmúlják a képeket.
Minden kísérlethez szükség van egy hipotézisre: a videohirdetés felülmúlja a képalapú hirdetést.
Tudunk egy-két dolgot a videó előnyeiről, de a Facebook marketinggel összefüggésben az elméletünk két dologra egyszerűsödik:
1. A videó megállítja a görgetőket
A dinamikus szöveg, a gyorsan változó színek és a magával ragadó animációk együttesen olyan hirdetést eredményeznek, amely nagyobb valószínűséggel vonzza a görgetők tekintetét.
Egyszerűen fogalmazva: a videó sokkal csábítóbb, mint a statikus szöveg vagy képek.
2. A videó átadja a lényeget
Egy képen vagy grafikán csak annyi infót lehet átadni, amennyi egy képkockába belefér- a többit a támogató szövegben kell elhelyezni.
De vajon tényleg ez a legjobb taktika?
A videó sokkal gyorsabban közvetíti az információt, mint egy szövegtömb; másodpercek alatt átadhatod a teljes mondanivalódat.
A 15 másodperces TikTokok és a megrövidült figyelmi idő korában ez fontosabb dolog lehet, mint amilyennek látszik.
Természetesen, ha organikus elérésről beszélünk (vagyis nem fizetünk azért, hogy az emberek lássák a tartalmainkat), akkor rengeteg más ok is van arra, hogy miért a videó a bevált módszer. Nem utolsósorban: a Facebook algoritmusa előnyben részesíti a videót.
De ebben a kísérletben a Facebook hirdetésekre összpontosítunk. Az algoritmusok és a követők száma itt vitatható – minden azon múlik, hogy az emberek mit preferálnak.
A kísérlet
Hogy elméletünket teszteljük, két hirdetést hoztunk létre.
Kitalálhattad – az egyik egy statikus kép, a másik pedig egy hat másodperces videó. Mindkettőnek ugyanaz az egyértelmű üzenete van, és mindkettőnek ugyanaz a célja.
Ugyanaz a stílus, tónus és színvilág jellemzi őket. Az egyetlen különbség az, hogy az egyik mozog, a másik pedig nem.
Mindkét hirdetésbe ugyanannyi pénzt fektettünk (225 dollár), ugyanazt a célközönséget céloztuk meg, és ugyanazokat a hirdetési célokat (leadek) választottuk a kampányok beállításakor.
A hirdetéseket még egy álneves Facebook-fiókon is lefuttattuk, hogy a videós elfogultságot levegyük a laborasztalról.
Mindezzel azt akarom mondani, hogy a lehető legtöbb változót eltávolítottuk, hogy ez egy igazán tudományos kísérlet legyen.
Az eredmények megvannak: a videó győzött
Mielőtt elmagyaráznánk, mit jelentenek az eredmények a jövőbeli Facebook-hirdetéseidre nézve, megmutatjuk a nyers adatokat.
Csak néhány hideg, kemény statisztikát és tényt, hogy ez a kísérlet extra tudományos legyen.
A Facebook-videónk 3x annyi leadet generált, és 25%-kal többen látták, mint a képet. Ha ellenőrizni akarod a matematikánkat, ez 7 232 kép megtekintést jelent a 9 532 videó nézettséggel szemben.
Mit jelent ez?
A megtekintések jól mérik egy hirdetés elérését. A videóra többen figyeltek fel, mint a képre.
A videohirdetés 480%-kal több kattintást generált, mint a kép. Ez 186 kattintást jelent a videóra, míg a képre csak 32-t.
A videó átkattintási aránya is sokkal jobb lett: 1,87%, míg a képé 0,43%.
Ez mit jelent?
A kattintások jól mérik egy hirdetés teljesítményét. Itt több ember lépett interakcióba a videóval, mint a képpel.
A videó jobb ROI-t hozott
A videónk 497%-kal olcsóbb volt kattintásonként és 280%-kal olcsóbb volt leadenként, mint a képi megfelelője. A videó 1,19 dollárba került kattintásonként, míg a kép 7,11 dollárba. A videó 2,75 dollárba került leadenként, míg a kép 14,22 dollárba.
Ez mit jelent?
A konverzió a legjobb módja egy hirdetés megtérülésének mérésére. Ennél a hirdetésnél a célunk az volt, hogy leadeket generáljunk. A videohirdetés kevesebb pénzért több embert konvertált.
Videó marketing? Az mi? És miért jó választás céged számára?
A tanulságok: amit a sikeresebb Facebook-hirdetésekhez tudnod kell
Összefoglalva: a videó hirdetésünk minden tekintetben felülmúlta a képhirdetést. Mit szólsz ehhez a sikeres hipotézishez?
Amit ez jelent számodra: ha még nem teszed, használj videót a Facebook-hirdetési kampányaidban.
A „videó működik” mellett a három legjobb tippünk a jobb Facebook-hirdetésekhez a következő:
1. Fokozd az értékesítést és gyűjts kattintásokat videóval
Ha a Facebook-hirdetési játék célja a konverziók generálása, a videó kétségtelenül a legjobb megoldás. A végén több eladást érhetsz el, és kevesebb pénzt kell rá költened. Cseréld le statikus képeid videóra, és győződj meg a különbségről a saját szemeddel. Nem csak a hirdetésekről van szó – az organikus közösségi videók 1200%-kal több megosztást kapnak, mint a szöveges és képi tartalmak együttvéve. Szerintünk ez egy nyerő kombináció 🙂
2. Tesztelj, tesztelj, tesztelj
Önjelölt videós tudósokként biztosan tudjuk, hogy az erőteljes tesztelés az egyik legfontosabb része egy kísérletnek. A/B tesztelj új kampányokat videó és kép opcióval, és teszteld magad a hipotézisünket. Miért ne vizsgálnád felül néhány meglévő imázskampányod, és újítanád fel őket egy videó átalakításával? Csúsztasd fel a védőszemüveget, és vidd be márkájdat a laborba.
3. Ne dobd a képeket sutba egyből
Természetesen minden szabály alól vannak kivételek. Márkádtól, célközönségedtől és a Facebook marketing stílusodtól függően nem mindig a videó a megfelelő választás. Erre példa a carousel hirdetések. A videó akkor teljesít a legjobban, ha hagyják, hogy reflektorfényben álljon és ragyogjon – nem teljesít olyan jól, ha egy zsúfolt színpadon kell osztoznia. Amikor egy carousel hirdetés több képkockáját lapozgatjuk, a világos képek és a merész szöveg gyakran hatékonyabbak.
Ha tetszett az eredmény, készítsd el videódat percek alatt – vagy bízz meg bennünket vele -, és tedd próbára ezt a kísérletet még ma.
Hozzászólások